ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2997165
*
nr 299 7165
Spegel
Rekt. 1800-tal, 170x96
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 10:20:16
1
2.000 kr
9/2 13:06:20
2
2.000 kr
9/2 13:07:17
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 299 7165
Spegel
Rekt. 1800-tal, 170x96
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 10:20:16 | 1 | 2.000 kr |
9/2 13:06:20 | 2 | 2.000 kr |
9/2 13:07:17 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rekt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45